w

Zosin: Ukraińcy blokowali przejście graniczne i żądali przywrócenia bezcłowego wjazdu

Ukraińscy kierowcy zbulwersowani przywróceniem opłaty celnej i podatku VAT przy imporcie towarów na Ukrainę zablokowali wczoraj drogę dojazdową do przejścia granicznego w Zosinie. Jak przekazała policja, w kolejce stoi około 500 aut.

Asp. sztab. Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie w rozmowie z Polską Agencją Prasową przekazała, że w blokadzie wzięło udział „około 100 kierowców z Ukrainy”. Jak dodała, akcja przebiega spokojnie, a kolejka aut ma około ośmiu kilometrów.

Z kolei kpt. Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, poinformował, że w kolejce stoi około 500 samochodów.

POLECAMY: Ukraińcy są w szoku, że będą musieli płacić podatki

Radio Lublin podało, że niektórzy „poszkodowani wojenką Ukraińcy”, czekali na przejściu ponad siedem dni, a w piątek okazało się, że po wyjeździe z Polski będą musieli zapłacić opłatę celną za auto. W ramach protestu wobec przywrócenia opłaty celnej i podatku VAT przy wywożeniu towarów – w tym samochodów – do Ukrainy postanowili zorganizować blokadę.

Portal rbc.ua podkreśla, że opłaty te zostały zniesione po eskalacji rosyjskiej inwazji trwającej od ponad 8 lat na terenie wschodniej Ukrainy. Deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy Jarosław Żełezniak przekazał, że w tym czasie, do 1 lipca, do kraju sprowadzono 240 tys. aut.

Czy Państwa zdaniem nie jest ta „wojna” dziwna? W czasie rzekomo tak strasznej inwazji przesiedleńcy masowo sprowadzają sobie do kraju, w którym jak informują media bomby, latają nad głową ludzi samochody. Ciekawe, po co im te samochody. Chyba żeby bomby latające nad ich głowami na nie spadły i zniszczyły.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lawina interwencji strażaków po piątkowej nawałnicy przechodzącej nad Polską

Kiva ogłosił, że Zełenski chce obwiniać Załucznego za utratę Donbasu