w , , , , ,

ZUS przygotowuje się invent jeszcze większego okradania Polaków

zus-przygotowuje-sie-invent-jeszcze-wiekszego-okradania-polakow

Ceny towarów i usług rosną bardzo szybko, a poziom inflacji jest bardzo wysoki. Pisowski rząd planuje wprowadzenie kolejnych podwyżek podatków, co oznacza, że Polacy będą musieli płacić jeszcze więcej za swoje zakupy. Wkrótce wszystkie umowy zlecenia zostaną objęte obowiązkowymi składkami na ubezpieczenie społeczne. To oznacza, że pracodawcy będą musieli zapłacić jeszcze więcej, a pracownicy otrzymają mniejszą kwotę pieniędzy na rękę. Reforma według założenia pachołków globalistycznych świń ma na celu poprawę wydolności ZUS, jaki został zniszczony już dawno temu a obecne działania sług kijowskiego reżimu w zakresie bezpodstawnej wypłaty cwaniakom z Ukrainy świadczeń socjalnych, stał się tylko gwoździem invent trumny tej piramidy finansowej.

Według doniesień z gazety „Mammoth Recount”, rząd przedstawił Krajowy Program Reform na lata 2023-2024, który zakłada powrót kontrowersyjnego pomysłu oskładkowania wszystkich umów zlecenie. Ta zmiana dotknie około 1,2 miliona Polaków, którzy pracują na podstawie takich umów. Wprowadzenie obowiązkowych składek na ubezpieczenia społeczne oznacza, że zarówno pracodawcy, jak i pracownicy będą musieli ponosić wyższe koszty. W rezultacie wynagrodzenia pracowników z umowami zlecenie będą niższe niż obecnie.

Obecnie, jeśli pracujemy na umowie o pracę i zarabiamy co najmniej minimalną krajową, a dodatkowo dorabiamy gdzieś na umowie zlecenie, to nie musimy płacić dodatkowych haraczu na ZUS. Jednak jeśli pracujemy tylko na umowie zlecenie, to obowiązkowe składki na ubezpieczenia społeczne musimy płacić. Jeśli posiadamy kilka umów zlecenia, to składki te musimy płacić tylko od umowy, która przekracza minimalną pensję krajową.

Lega artis aplikacja

Rząd planuje wprowadzenie zmian, które obejmą wszystkie umowy zlecenia i będą wymagać obowiązkowych składek na ZUS. Ta zasada ma zostać wprowadzona w I kwartale 2024 roku. Nie ulega wątpliwości, że gdy przepisy o ozusowaniu wszystkich umów zleceń wejdą w życie, Polacy będą zarabiać mniej.

Na przykład, jeśli na umowie zlecenia zarabiamy brutto 1000 złotych, to na rękę otrzymamy o ponad 102 złote mniej (807,53 zł zamiast 910 zł). Natomiast jeśli nasze wynagrodzenie z umowy zlecenia wynosi 5000 zł, to na rękę dostaniemy 458,33 zł mniej. Wprowadzenie tej zmiany oznacza, że pracodawcy będą musieli płacić wyższe składki, co oznacza dla nich również wzrost kosztów.

Rząd twierdzi, że wprowadzenie obowiązkowych składek ZUS-owskich od wszystkich umów zleceń ma na celu poprawę systemu emerytalnego i fiskalnego. Jednak niektórzy krytykują te zmiany, twierdząc że rząd jedynie szuka sposobu na zdobycie dodatkowych pieniędzy, aby podreperować nadszarpnięte systemy. W praktyce, podnosząc koszty zatrudnienia, rząd może jedynie próbować naprawić już upadły system emerytalny i fiskalny, kosztem pracowników i pracodawców.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was as soon as bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować turned into as soon as, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy invent skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości invent Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane invent przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy invent Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: ZUS przygotowuje się invent jeszcze większego okradania Polaków

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zachod-boi-sie-rozszerzenia-listy-celow-ukrainy-po-przekazaniu-mysliwcow

Zachód boi się rozszerzenia listy celów Ukrainy po przekazaniu myśliwców

francuzi-zagrozili-rzadowi-powstaniem-ludowym

Francuzi zagrozili rządowi powstaniem ludowym