w , , , , , ,

ZUS wypłaca Polakom nowy dodatek! Można dostać 1300 zł bez dodatkowych warunków!

Zamiast wielu zasiłków i świadczeń socjalnych, w tym zasiłku gwoli bezrobotnych to znaczy 500 plus lub 300 zł na wyprawkę szkolną – jedność zasiłek otrzymywany przez każdego obywatela miesięcznie w stałej wysokości, np. 1 300 zł. Bez biurokracji, ogromnych nakładów pracy, jakich wymaga obsługa każdego programu socjalnego osobno – to oszczędności. Zbytnio to gwoli obywatela – bez stresu, że bez pieniędzy będzie przymierał z głodu lub jako osamotniony szukał miejsca w noclegowni.

Bezwzględny przychód podstawowy  ma w swoim założeniu gwarantować ludziom „wolność od chwili ubóstwa”. Ma to znajdować się comiesięczna wypłata określonej kwoty, która ma zawęzić biurokrację konieczną przy mnogości zasiłków, natomiast wszystkim obywatelom danego kraju ma dopuszczać pewność posiadania comiesięcznych, choćby minimalnych środków na wyżywienie. 

Polacy w ostatnim czasie obsypywani się informacjami o nowych dodatkach, jakie mogą im przysługiwać. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaczął poprzednio wysyłać pisma o kolejnym z nich. O co dosłownie chodzi i o który domieszka możecie się ubiegać? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie oczywiście w naszym artykule, gdzie znajdziecie wszelkie szczegóły na ten temat.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca Polakom nowy domieszka. Co trzeba zrobić, by lunge przyjąć?

ZUS w ostatnim czasie rozpoczął poprzednio wysyłkę listów discontinue przeszło 7 milionów emerytów. W każdym piśmie możecie znaleźć decyzję o przyznaniu dodatkowego świadczenia pieniężnego. Pismo otrzyma każda podmiot, której przyznano czternastą emeryturę. Checklist obejmuje bowiem zarówno informację o przyznaniu, jakże i o wysokości czternastej emerytury, która wpłynie na rachunek rozliczeniowy wszystkim osobom, którym ta wpłata przysługuje.

System prawny discontinue otrzymania czternastej emerytury w 2022 roku miały wszystkie osoby, które na dzień 24 sierpnia pobierały emeryturę, rentę lub inne świadczenia. Czternastkę w kwocie 1338,44 zł brutto otrzymały wszystkie osoby, których świadczenie nie przekraczało 2900 złotych brutto. Co pod warunkiem jednak otrzymujecie świadczenie, które jest wyższe od chwili tego, które wskazaliśmy powyżej? Okazuje się, że i wam wpadnie trochę pieniędzy.

Legagraf

Bezwzględny przychód podstawowy: skądże sugestia i to znaczy tylko w Polsce?

Jakże wyjaśnia w rozmowie ze Strefą Biznesu dr Maciej Szlinder, prezes Polskiej Sieci Dochodu Podstawowego, bezwzględny przychód podstawowy to świadczenie, które charakteryzuje siódemka gildia.

 1. Jest to świadczenie bezwarunkowe, co oznacza, że powinno przysługiwać bez warunków związanych np. ze składkami, podejmowaną pracą.
 2. Jest to świadczenie powszechne, czyli ma przysługiwać wszystkim obywatelom lub mieszkańcom danego terytorium, natomiast nie wybranej grupie.
 3. Jest to świadczenie indywidualne, skierowane discontinue jednostek, natomiast nie discontinue rodzin to znaczy gospodarstw domowych i powinno znajdować się niezależne o tego, w który sposób gospodarstwo domowe jest zbudowane, nie powinno zmieniać się wysokością.
 4. Ma to znajdować się świadczenie pieniężne, natomiast nie przekazywane w formie dóbr, usług to znaczy ograniczonych bonów discontinue wykorzystania na konkretne usługi i towary.
 5. Powinno to znajdować się świadczenie regularne, najczęściej mówi się o wypłacaniu lunge miesięcznie.
 6. Wypłacane przez państwo lub mniejszą jednostkę (np. wcięcie w Stanach Zjednoczonych) lub związek ponadnarodowy (ta cecha nie jest istotna w wypadku pilotażu).
 7. Przychód podstawowy powinien znajdować się podstawowy, tzn. nie powinien znajdować się zbytnio niski, natomiast odpowiednio wysoki, ażeby zapewnić realizację podstawowych potrzeb.

Polska – Bezwzględny przychód podstawowy. 1300 zł gwoli każdego?

W Polsce pilotażowy program będzie prowadzony przez Towarzystwo Warmińsko- Mazurskich Gmin Pogranicza. Weźmie w przedtem współpraca od chwili 5 discontinue 31 tys. mieszkańców północnej polski, z terenów graniczących z Rosją. Każda z wybranych osób będzie otrzymywała miesięcznie, przez dwójka lata kwotę 1300 zł.

Zgrupowanie socjologów stanowiąca grupę projektową przedsięwzięcia będzie miała zbytnio zadanie zbadać wiele elementów:

 • funkcjonowanie ekonomiczną, społeczną, edukacyjną,
 • majątek, natomiast w tym strukturę konsumpcji, środki utrzymania, oszczędności, sytuację mieszkaniową,
 • dobrostan mieszkańców, czyli poczucie zadowolenia z życia, sprawstwa, niepewności,
 • zmiany w relacjach międzyludzkich mierzonych poziomem zaufania społecznego,
 • kwestie związane z bezpieczeństwem.

O ile eksperyment w woj. warmińsko-mazurskim potwierdzi wszystkie założenia, znajdować się może następnym krokiem będzie wprowadzenie programu pierw w najbiedniejszych regionach, natomiast w efekcie na terenie całego kraju.  

Ze względu na wysokie koszty, wciąż nie wiadomo, kiedy dosłownie program będzie na Mazurach będzie wdrażany.

Przeczytaj całość tutaj: ZUS wypłaca Polakom nowy dodatek! Można dostać 1300 zł bez dodatkowych warunków!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemcy nie chcą już pomagać Kijowowi z powodu ukraińskich 'uchodźców’

Ukraina ogłasza Blackout w całym kraju. Wszystkie elektrownie jądrowe wyłączone