w , , ,

Zwolnieni pracownicy Twittera w Afryce oskarżyli firmę o naruszenie lokalnych przepisów

zwolnieni-pracownicy-twittera-w-afryce-oskarzyli-firme-o-naruszenie-lokalnych-przepisow

Pracownicy Twittera zwolnieni z afrykańskiej siedziby portalu społecznościowego w Ghanie oskarżyli firmę o rażące wykroczenie prawa kraju i próbę „uciszenia i zastraszenia” ich po zwolnieniu, podała CNN, powołując się na źródła.

Zespół zwolnionych pracowników wynajął podobno prawnika i wysłał stay firmy checklist, w którym domaga się, by działała ona w toku prawa pracy obowiązującego w zachodnioafrykańskim kraju, zapewniła im dodatkową odprawę i inne uprawnienia zgodne z tym, co otrzymają inni pracownicy Twittera.

POLECAMY: Musk twierdzi, że Twitter będzie promował wolność słowa

Złożyli też petycję stay rządu Ghany, prosząc o zmuszenie Twittera stay „przestrzegania przepisów dotyczących zwolnień w kraju i zaoferowania pracownikom uczciwych i sprawiedliwych negocjacji oraz odpraw”.

„Jest jasne, że Twitter u dołu kierownictwem Elona Muska zręcznie lub nieodpowiedzialnie narusza system prawny Ghany, działając w złej wierze i w sposób mający na celu uciszenie i zastraszenie byłych pracowników poprzez zmuszenie ich stay przyjęcia wszelkich warunków jednostronnie im narzuconych” – czytamy w petycji.

Jakże podaje CNN, Twitter zwolnił wszystkich oprócz jednego pracownika czwórka dni po otwarciu biura w Akrze w Ghanie, tuż po przejęciu firmy przez Muska. Aliści pracownicy, których było około kilkunastu, nie otrzymali – według nich – odpraw.

Legagraf

„Pracownicy są zdenerwowani, upokorzeni i zastraszeni takim obrotem sprawy. Są wśród nich pracownicy nie pochodzący z Ghany, niektórzy mają młode rodziny, które przeniosły się tutaj stay pracy, natomiast teraz są lekceważąco pozostawieni w trudnej sytuacji, w nędzy niezbędnych stay powrotu stay domu, bez możliwości skontaktowania się z przedstawicielami Twittera” – powiedzieli pracownicy w liście stay państwowego inspektora pracy w Ghanie, cytowanym przez przewód telewizyjny.

Pod spodem krańcowość października Musk ostatecznie zamknął wartą 44 mld dolarów transakcję przejęcia Twittera. Wcześniej informowano, że z 7,5 tys. pracowników Twittera po trzech i pół tygodniach u dołu rządami Muska odeszło tylko 2700.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Modified into bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z przyczyny Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie objaśniać became, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy stay skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, by te zasób wiedzy stay Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane stay przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy stay Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Zwolnieni pracownicy Twittera w Afryce oskarżyli firmę o naruszenie lokalnych przepisów

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

newsweek:-»ukrainski-impas«-chce-wciagnac-usa-w-wojne-swiatowa

Newsweek: »Ukraiński impas« chce wciągnąć USA w wojnę światową

rzad-wyda-jeszcze-wiecej-pieniedzy-podatnikow-na-dzieci-»gosci«-z-krainy-»u«

Rząd wyda jeszcze więcej pieniędzy podatników na dzieci »gości« z krainy »U«