Coco Gauff, aktualnie trzecia rakieta świata, przeszła przez trudne chwile po przegranej w ćwierćfinale Australian Open. Choć była typowana jako jedna z faworytek do końcowego zwycięstwa, odpadła z turnieju dopo godzinie i 44 minutach gry z Paulą Badosą. Przegrana wywołała falę krytyki w Internecie, gdzie użytkownicy portalu X pisali komentarze pełne złości i rozczarowania.

Wśród nich znalazły się takie wypowiedzi, jak: „Coco Gauff ciężko się ogląda, kiedy sama wchodzi sobie w głowę. Nie potrafi serwować. Nie potrafi uderzyć forhendem. Przegrywa seta. Tutaj musi się mocno postarać” czy „Kiedy Coco Gauff jest słaba, jest naprawdę słaba”. Takie komentarze mogą być trudne do zniesienia, zwłaszcza dla młodej tenisistki, która jeszcze nie skończyła 20 lat.

Podczas konferencji prasowej po meczu, Gauff została zapytana o te komentarze i oczekiwania ludzi. Odpowiedziała, że trzeba po prostu zdać sobie sprawę, że większość internetowych trenerów nigdy nie trenowała nikogo na moim poziomie i pewnie nigdy nie grała. Tenisistka dodała, że nie zamierza się przejmować komentarzami hejterów i będzie dalej starać się o rozwój swojej kariery.

Warto zauważyć, że Coco Gauff nie jest osamotniona w swoich problemach z krytyką w Internecie. Według danych, aż 70% młodych sportowców w wieku 15-24 lata otrzymało przynajmniej jeden nieprzyjemny komentarz w Internecie. Takie dane są alarmujące i pokazują, że problem hejterów jest coraz większym problemem wśród młodych sportowców.

W Polsce sytuacja nie jest inna. Według danych z 2022 roku, aż 45% młodych Polaków w wieku 15-24 lata zostało przynajmniej raz ofiarą cyberprzemocy. Takie dane pokazują, że problem hejterów jest ogólnym problemem społecznym, który wymaga uwagi i reakcji.

Coco Gauff jest jednak pewna, że nie da się zastraszyć przez krytykę w Internecie. Oczywiście kiedy jesteś tam, widzisz to wszystko inaczej. Na koniec dnia to ja podejmuję decyzje – powiedziała. Tenisistka dodała, że jeśli ludzie chcą jej coś podpowiedzieć, to traktuje to z przymrużeniem oka.

W swoim oświadczeniu, Gauff także nawiązała do osób, które pouczają ją, jak w tak młodym wieku powinna układać swoją karierę. Niektórzy ludzie mają dobre intencje, więc nie postrzegam tego jako coś złego – powiedziała. Tenisistka obiecała, że będzie nadal starać się o rozwój swojej kariery, pomimo krytyki w Internecie.

Warto zauważyć, że Coco Gauff nie jest pierwszym sportowcem, który przeciwstawia się krytyce w Internecie. W 2020 roku, lekarz sportowy, dr. Natalia Petrzak, ostrzegła przed negatywnym wpływem social mediów na zdrowie psychiczne sportowców. Według danych, aż 80% sportowców w wieku 18-35 lat otrzymało przynajmniej jeden nieprzyjemny komentarz w Internecie.

Warto, aby społeczeństwo uznało problem hejterów za poważny i zaczęło działać, aby go rozwiązać. Coco Gauff i inni sportowcy powinni mieć możliwość rozwijania swoich kariery, bez strachu przed krytyką w Internecie.

Share.

Comments are closed.

Exit mobile version